Ця рослина має розвинену кореневу систему, яка харчується вологою та живильними речовинами, навіть у посушливих районах. Во всьому світі існує більше 500 видів акації. Розглянемо найпопулярніші різновиди акації.
Читай также: Как защитить деревья от тли: "ловчий пояс" вместо опасных опрыскиваний
Акація біла представляє собою швидкозростаючий стійкий до засухи кущ або дерево. Родина робінії ложноакацієвої - Північна Америка, але вже досить довго біла акація успішно натуралізована в середній частині планети.
Цей вид використовується як декоративна рослина, а також з метою укріплення грунтів та вітрозахисту.
Клейка акація в дикій природі зустрічаєтся в Півнчній Америці. Робінія клейка має специфічне железисте опушення паростків, висота дерева приблизно 10-12 метрів з невеликою стовбуром до 40 см у діаметрі. Ствол темного обарвлення, гладкий на дотик. Квіти клейких акацій розміром приблизно 2 см, рожеві, збираються в прямі суцвіття по 7-15 квітів.
Робінія новомексиканська - кущ або дерево висотою в 2-8 метрів, покрите пухкими сірими колючками. Листя складаються з 9-15 овальних листків-сегментів довжиною до 4 см. Квіти білого або світло-рожевого кольору невеликі, розміром 15-25 мм.
В природі новамексиканская акация зростає в деяких штатах Північної Америки - Техас, Колорадо і Каліфорнія.
Щетинистоволосиста акація - це кущ висотою 1-3 м, який розмножується корневими паростками. Характерною особливістю цього виду робинії є те, що всі наземні частини рослин покривають щетинки червоного кольору. Листя довжиною до 22 см, складаються з 7-13 круглих сегментів розміром до 6 см. Невеликі квіточки щетистоволосистої дінії бузкового або пурпурового кольору.
Розкішна акація - представляє собою кущ висотою 1,5 - 4 м з перистим маленьким листям зеленого кольору. Має пышне суцвіття з ярко-жовтих шароподібних квітів малого размеру. Найбільш поширений даний вид у Австралії, штатах Квінсленд та Південний Уельс, де його часто культивують.
Довголистна акація представляє собою дерево висотою 8-10 м, характерною особливістю якого є інтенсивний зріст - всього за 5 років рослина досягає певної висоти і в подальшому росте тільки в ширину. Листя довголистної акації насичено-зеленого кольору, ущільнена вузька форма з гострим кінцем. Маленькі блеідо-жовті квіточки утворюють стоячу ароматну кисть.
Вона широко поширена в Австралії та на деяких територіях США. Квіти та стручки з насінням в деяких країнах вживають в їжу, а також використовують для отримання фарб.
Акація івова - вічнозелене дерево з розкидною кроною висотою до 8 метрів, родина цієї рослини - Австралія. Івова акція в природі розвивається також в Африці та країнах ближнього Востока. Цей вид отримав свою назву за зовнішню схожість рослин із плакучею івою.
Дерево швидкозростаюче, без шипів, гілки рослин - тонкі, згорнені, свисаючі до низу. Вузке та довге листя насиченого зеленого кольору, іноді з синеватим відливом. Квіте ярко-жовтими шароподібними квітами, які надалі дають сім'я темного кольору.
Акация жовта - кущ висотою 2-7 метрів, який часто застосовується для живої огради. Листя карагани деревовидної в довжину приблизно 8 см, утворені декількома парами овальних гострих сегментів-листочків. Квітне в кінці весни жовтими квітами, які зовні нагадують метеликів. Квіти досить великі, одиночні або утворюють грозді з 4-5 штук.
Починаючи з четвертого року життя, це дерево дає плоди - боб довжиною до 6 см з дрібним сім’ям. Цей вид карагани вітростійкий, зимостійкий та не вибагливий до грунтів і рівня вологи. Акація жовта у природі зростає на території Сибіру, Алтаю, Казахстану та Грузії.
Червона акація представляє собою вертикальний кущ, густо покритий невеликими листками з товстими подовженими жилками. Высота червоної акації приблизно 1,5 - 2 метра.
Квітне червона акація в період з липня по жовтень. Окрас квітів - від світлих тонів до насичених та яскравих відтінків червоного. Восени утворюються вузькі згорнені стручки довжиною до 10 см з сім’ям. Цей вид акації потребує піщану землю.
Китайська акація представляє собою кущ, висота якого може досягати 10 м. Листя сіро-зелене, до 5 см довжиною. Квіти акації китайської шароподібні, пушисті, яскраво-жовтого обарвлення та пахнуть малиною.
Із квітів цього виду акації роблять масло, яке широко застосовується в косметології та парфюмерних композиціях. Китайську акацію можна вирощувати в композиції бонсай. Цей вид зростає на території Індії, а також на територіях субтропічних та тропічних широт.
Акація вже багато століть росте в багатьох країнах, має довгу історію, багату на легенди та вірування, її застосовували в середні століття в релігійних обрядах та лікували різні захворювання. У наш час акацію застосовують для столярних потреб, її квітки народні цілітелі застосовують у лікувальних цілях, могутні дерева прикрашають міста та виділяють у атмосферу велику кількість кисню, а невибагливість рослини дозволяє вирощувати її повсюдно.
Читай также: Как правильно обрезать сирень