Винний етикет - це ціле мистецтво, в якому не так-то просто розібратися. Давайте ж дізнаємося, як правильно вибирати винні келихи під певні сорта вин.
Читай также: Современный этикет: как правильно пить вино
Для сухих червоних вин, як правило, використовують бордосскі та бургундські келихи. Форма чаші бургундських келихів нагадує кулю, ніжка не дуже висока, на відміну від бордосских. Горловина не звужена. Вона залишає простір для носа, що дозволяє вдихнути запашний аромат вина. Об'єм бургундських келихів зазвичай складає 700-750 мл
Чаша келихів "Бордо" за об'ємом має бути не менше 600 мл інакше, деякі багаті червоні вина не зможуть повністю розкрити свій аромат.
Для червоних вин роблять місткі келихи. Вони частково виконують функцію декантера, внаслідок чого відбувається аерація вина, пом'якшення і накопичення аромату.
Висока ніжка таким келихам не потрібна. Червоні вина подають кімнатної температури, тому їх смак і властивості не зміняться від тепла рук.
Читай также: Блюда с добавлением вина: 3 изумительных рецепта
З білими келихами пов'язаний примітний факт. У багатьох виноробних регіонах є свої улюблені келихи. Така тенденція обумовлена протилежними до білих вин вимогами: не дати вину нагрітися, але при цьому дозволити пахнути ароматом. Ще одно вимога - вмістити в келих 100 - 150 мл, але не дати вину передчасно видихатися.
Безумовно, у гурманів завжди будуть аргументи, що треба мати у своєму арсеналі багато наборів для білого вина. Проте щоб вино розкрило свої властивості, досить келихів середнього розміру і злегка широких - для шардоне.
Читай также: Как читать этикетку вина: 7 основных правил
Оскільки ігристі вина не повинні нагріватися від тепла людських рук, ніжки у них довгі. Розрізняють три види келихів для ігристих вин:
Класика - неглибокий і широкий келих. Ходять легенди, що форма чаші копіює форму грудей королеви Франції епохи бароко - Марії-Антуанети. Крім того, така форма була в моді в часи, коли від таких вин виходив запах дріжджів, у збереженні якого не було сенсу.
Тюльпан - він нагадує форму однойменної квітки. Довга ніжка, довга чаша і трохи розширена горловина.
Флейта - найпопулярніший серед келихів для ігристих вин. Чаша вузька, висока і практично рівномірна. У такому келиху приємно спостерігати гру повітряних бульбашок.
Читай также: 4 способа сохранить открытое вино свежим
Мадери, вермути, портвейни і інші кріплені вина вживають з невеликих келихів особливої форми. Для кожного виду кріпленого вина є свої келихи, але відмінності між ними несуттєві. Характерна риса келихів для кріплених вин - тюльпанообразная чаша і невелика місткість. Найбільше відрізняється келих для шеррі, оскільки у цього напою сильний аромат і немає необхідності його накопичувати.
Читай также: Винные пробки: 5 способов использования на кухне
Оскільки незалежно від особливостей приготування глінтвейн п'ється гарячим, незмінна складова келихів для глінтвейну - ручка. За формою вони практично аналогічні місткостям для айриш-кофе та латте. Ніжка келиха масивна і коротка, колба висока, широка і з розширеною горловиною, що дозволяє вдихати теплий і приємний аромат.
Правильно вибраний розмір та форма винного келиха, дозволить цьому напою повністю розкрити всю свою красу та аромат!
Читай также: Говяжье филе в винном соусе