Кутю звечора добре промити та залити водою. На ранок ще раз промити. Довести воду до кипіння, додати зерно і варити на малому вогні 2-3 години, при потребі підливаючи воду. Можна готувати в духовці. Варити, поки кутя не розвариться.
Мак кілька разів промити, залити кип’ятком та накрити щільно кришкою, аби пропарився. За хвилин 20-30 воду злити, мак пересипати до макітри та інтенсивно розтирати, поки мак не побіліє і не стане братись грудочками. Додати цукор і ще терти (на крайній випадок перемолоти в м’ясорубці, але то не те..).
Узвар підігріти та розвести в ньому мед. Родзинки промити. Сливи нарізати соломкою.
Кутю добре вимішати з медом, додати цукати та горіхи.
Додати узваром, в якому розчинений мед, родзинки, сливи. Якщо любите більш рідку кутю – додайте більше узвару.
Смачних вам свят!!!
P.S.1. Домашні цукати: шкірки апельсинів дрібно нарізати та залити водою. Воду щодня міняти, а шкірки мають стояти 5-6 днів у відкритій ємності. Варити у великій кількості води 20 хвилин, далі воду злити і налити свіжої, аби покривали шматочки. Додати на (орієнтовно) шкірки з однієї апельсини 4-5 столових ложок цукру і ще варити, поки цукор не розчиниться. Коли вода википить – посипати ще трохи цукром, вимішати та перекласти в банку, яка щільно закривається, зберігати в холодильнику.
P.S.2. Домашні в’ялені сливи (готуються завчасно): тверді, або трохи недостиглі, сливи-венгерки просити та поро різати надвоє. У баняк викладати шарами, пересипаючи невеликою кількістю цукру. Зверху накрити пергаментом та поставити банячок дещо меншого розміру, на який покласти щось тяжке – типу щоб вийшов гніт та поставити в прохолодне приміщення на добу. Далі злити сік у поставити ще на добу.
Деко застелити пергаментом, викласти сливи в один шар, аби половинки не торкались одна одної та поставити в духовку на 20 хвилин на температурі 140 градусів. Повторити кілька разів протягом двох діб, час від часу перевертаючи сливи. Сливи повинні в’ялитись, а не сушитись. Готові сливи пересипати цукровою пудрою та тримати в холодильнику в герметичному посуді. Для куті такі сливи кращі, ніж чорнослив, оскільки не є надто м’якими та при нарізанні мають більш естетичний вигляд, оскільки тримають форму, ну і мають більш виражений сливовий смак.
Как и с чем подавать
Подається на різдвянйи святвечір з узваром
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.